speakers'corner facebook speakers'corner

Egzaminy

Chcesz zdać egzamin międzynarodowy? Zrób to w Tarnowie!

Najbliższe terminy sesji certyfikowanych egzaminów międzynarodowych:

  1. TOEIC® Listening and Reading Test – w dn. 17.12.2022 r. sobota, godz. 9.30 (2 godziny)
  2. TOEIC® Listening and Reading Test – w dn. 24.06.2023 r. sobota, godz. 9.00 (2 godziny)
  3. TOEIC® Listening and Reading Test – w dn. 23.09.2023 r. sobota, godz. 9.00 (2 godziny)

Inny termin – sesja egzaminacyjna na życzenie, wymaga wcześniejszego zamówienia

Zapytania o inne egzaminy i terminy egzaminów – prosimy składać mailowo lub telefonicznie.

Egzamin na życzenie możemy zorganizować w dowolnym terminie dla grupy min. 4 osób.

Dlaczego egzamin TOEIC®?

Egzamin TOEIC® jest obecnie najbardziej popularnym egzaminem na świecie, poświadczającym znajomość języka angielskiego w środowisku pracy. Sprawdza umiejętność radzenia sobie w języku angielskim w sytuacjach zawodowych. Egzamin TOEIC® wybierany jest przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych. Zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych.

4 powody, dla których warto zdać egzamin TOEIC®:

1. Jest rozpoznawalny na całym świecie, często otwiera drzwi do międzynarodowych korporacji. W porównaniu do innych egzaminów językowych (FCE, CAE, BEC, czy IELTS) egzamin TOEIC® gwarantuje krótki czas oczekiwania na wyniki i dodatkowo, jest relatywnie tani.

2. Nie tylko sprawdza znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego, ale przede wszystkim bazuje na komunikacji. Zadania w teście odzwierciedlają faktyczne umiejętności życiowe, takie jak: reagowanie na wiadomość, udział w konwersacji, słuchanie ze zrozumieniem prezentacji i umiejętność analizy danych z tekstu. To nie jest test dla samego testu, ale dla sprawdzenia umiejętności komunikacyjnych w międzynarodowym środowisku.

3. Jest testem poziomującym, dzięki któremu dowiesz się na jakim poziomie zaawansowania jesteś, więc nie da się go oblać. Wynikiem egzaminu jest certyfikat z osiągniętym rzeczywistym poziomem językowym według skali poziomów Rady Europy (A1 – C1). Zaletą testu jest to, że nie musisz wybierać poziomu egzaminu. Każdy kandydat wypełnia ten sam test niezależnie od poziomu znajomości języka angielskiego.

4. Jest cennym narzędziem do osiągnięcia różnych celów zawodowych. Dla firm to pomoc w rekrutacji, ocenie oraz projektowaniu ścieżki kariery pracowników. Dla służby cywilnej wykorzystywany jest jako udokumentowanie poziomu B2 w procesie kwalifikacyjnym. Dla studentów i uczelni jest podstawą do zwolnienia z egzaminów językowych i zaliczenia lektoratów. Dla osób poszukujących nowej pracy jest potwierdzeniem ich kwalifikacji i umiejętności, a może się również okazać wyróżnikiem w gąszczu aplikacji. Warto więc umieścić wynik testu w swoim CV i dołączyć certyfikat.

Jak wygląda egzamin TOEIC® Listening and Reading Test?

Egzamin podzielony jest na 2 moduły, do których można podejść razem lub oddzielnie. Pierwszy moduł to TOEIC® Listening and Reading Test, a drugi to TOEIC® Speaking and Writing Test.

Tematyka egzaminu opiera się o typowe zadania komunikacyjne ze środowiska pracy. Zadania zawierają zatem słownictwo z zakresu pracy korporacji, sekretariatu, logistyki, organizacji spotkań, konferencji, rozwiązywania problemów technicznych, fragmenty prezentacji ze szkoleń umiejętności miękkich oraz inne tematy biznesowe.

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z sekretariatem naszej szkoły w Tarnowie pod numerem tel. 662 193 186.